Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dnia 2 kwietnia 2019 roku w naszej szkole zorganizowany został Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przygotowali szkolną akcję, która na celu miała uświadamiać uczniów na temat spektrum autyzmu oraz problemów osób posiadających to zaburzenie.

Autyzm to przypadłość, która jest mocno związana z zaburzeniami społecznymi, wycofaniem,  brakiem umiejętności nawiązywania kontaktów i prowadzenia spójnej rozmowy. Osoby posiadające to zaburzenie  mają problemy z wyrażaniem emocji, a ich zachowanie może być niezrozumiałe dla ludzi w ich otoczeniu. Z tego powodu autyści często są wykluczani z grupy rówieśników, co jest spowodowane brakiem wiedzy na temat tej choroby. Ponieważ nasza szkoła jest placówką integracyjną, w której uczą się również osoby ze spektrum autyzmu, postanowiliśmy zorganizować tę akcję, by w przyjemny oraz ciekawy sposób edukować uczniów w temacie tej przypadłości.

  link do galerii na stronie

"Na niebiesko, dla autyzmu"

 2 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły w wyrazie solidarności z osobami chorymi ubrali się w kolorze niebieskim, który został kolorem przewodnim Dnia Świadomośći Autyzmu na całym świecie. Członkowie TPD przygotowali plakat edukacyjny, który pojawił się  przy wejściu głównym. Przez cały dzień rozdawane były niebieskie serca, które miały pokazać wsparcie i zrozumienie dla osób ze spektrum autyzmu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie naszej szkoły byli bardzo ciekawi tematyką autyzmu oraz tego, jak można zaprzyjaźnić się z uczniem chorym na to zaburzenie.

Dzień Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 8 zorganizowali następujący członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci:

Aleksandra Adamska, klasa 8d

Jakub Żuk, klasa 8d

Karolina Grzeszkiewicz, klasa 8d