Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, święta, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata oraz w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących.

W ramach obchodów święta w szkole zorganizowano wiele konkursów.

Uczniowie klas 4 wzięli udział w „ Bieganym dyktandzie”, które odbyło się w sali gimnastycznej. Nie brakowało emocji. Rywalizacja była ogromna. Każdą klasę reprezentował 4-osobowy zespół. Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów.

Jednocześnie wśród publiczności odbywał się drugi konkurs. Dzieci miały za zadanie bezbłędnie przeczytać  wylosowane „Łamańce językowe”. Rywalizację wygrał uczeń klasy 4c. Wykazał się perfekcyjnym odczytaniem tekstu, czym wzbudził olbrzymi aplauz słuchaczy.

W ramach obchodów tego święta na pierwszym piętrze znajdowały się plakaty, które zostały wykonane przez klasy 5. Przedstawiały one najpopularniejsze związki frazeologiczne. Zadanie uczniów polegało na ich odgadnięciu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Spisali się na medal.

Klasy 6 i 7 w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego brały udział w konkursie „Mistrz poprawnej polszczyzny”. Całą zabawę uatrakcyjniał fakt, że należało odczytać pytania za pomocą aplikacji do QR kodów. Quiz okazał się dużym wyzwaniem dla uczniów.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyły się w naszej szkole po raz trzeci. To było ciekawe doświadczenie nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli.

Organizacją szkolnych konkursów zajęły się pani Beata Pawlik, Ewa Golis oraz Małgorzata Jończy.

Zachęcamy do poznania szczegółowych wyników wszystkich konkursów.

 link do galerii na stronie