Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

    Tradycje świąteczne i zwyczaje bożonarodzeniowe oraz wigilijne na Boże Narodzenie w Polsce są bardzo ważne. Ich pielęgnowanie i przekazywanie z pokolenia na pokolenie, od lat trwa w naszej szkole. W tym roku, również nie zbrakło świątecznego akcentu w klasach pierwszych.

          W czwartek, 20 grudnia 2018 r., w oddziale Szkoły Podstawowej nr 8  - budynku SP 11, klasy pierwsze – Ia, Ib, Ic  przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców, wprowadzając świąteczny nastrój i podbijając serca publiczności. W świetle rozbłyskujących nad stajenką lampek, pojawiły się wszystkie postaci biblijne, przypominając historię Narodzenia Pańskiego. Dziecięce wykonanie kolęd w formie wokalnej i instrumentalnej na bum bum rurkach oraz z zaangażowaniem i przejęciem wypowiadane role, z pewnością sprawiły, że niejednemu rodzicowi zakręciła się łezka. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla młodych aktorów, jak i dla ich rodziców.

          Po Jasełkach, w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Rodzice uczniów wraz  z wychowawcami, zadbali o odpowiedni nastrój, dekorację i poczęstunek. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do podzielenia się opłatkiem i  złożenia życzeń.

 link do galerii na stronie