Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W poniedziałek 26 listopada 2018 roku, na zaproszenie nauczyciela historii – pani Katarzyny Bocian, gościliśmy w szkole pana Michała Rychlickiego – pasjonatę historii. Pan Michał zorganizował Żywą Lekcję Historii nawiązującą do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla wszystkich klas siódmych.

Przyjechał do nas z umundurowaniem z okresu I wojny światowej, z wyposażeniem wojskowym i przepiękną opowieścią o drodze do wolności. Dwugodzinny spektakl był prowadzony metodą dramy. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Ucharakteryzowano w sposób genialny postać Piłsudskiego. Na scenie pojawił się też Dmowski, Paderewski i żołnierze armii pruskiej oraz rosyjskiej. Moc rekwizytów spowodowała, że uczniowie i nauczyciele przenieśli się w czasie a opowieść snuta przez naszego gościa zapadała w pamięć.

Taki rodzaj lekcji wywiera duże wrażenie i jest przekazem, który powoduje spory przyrost wiedzy u uczniów i zainteresowanie tematem. Społeczność szkolna wyszła z pokazu oczarowana.

 link do galerii na stronie