Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dnia 16.10.2018 odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez, a w tym roku szczególnie ponieważ po raz 50-ty uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście pasowani na uczniów.

Nasze pierwszaki przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

16 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w szkole. Uczniowie wszystkich klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłośnieniowy - to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najlepiej.

Pani dyrektor szkoły powitała gorąco przybyłych gości Pana prezydenta Piotra Paczóskiego, Panią Gabrielę Bajek - zstępce Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze, Panią wicedyrektor Marzenę Dutkę,  rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie klasy pierwsze. Dzieci przedstawiły swój program artystyczny. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan prezydent razem z Panią  dyrektor dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia". A wychowawczyni klas rozdały dyplomy oraz upominki dla uczniów.

    link do galerii na stronie