Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

WARSZTATY CERAMICZNE

3 października w naszej klasie odbyły się warsztaty ceramiczne pod kierunkiem artysty ceramika Rafała Klementowskiego. Na początku dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z historii m.in. o tym, że już człowiek prehistoryczny umiał wyrabiać piękne naczynia i formy artystyczne z gliny, do czego ludzie używali także tego materiału w dawnych i obecnych czasach. Następnie my staliśmy się rzeźbiarzami i uformowaliśmy nasze cudeńka, które pan Rafał wypalił w specjalnym piecu. Teraz i my mamy swoje pamiątki.

  link do galerii na stronie

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI I WARSZTATY  Z GRAFIKI

8 października wzięliśmy udział jako jedyna klasa w całości w Biegu Niepodległości. Prawie wszyscy ubraliśmy się wraz z wychowawczynią w barwy narodowe. Było to wielkie przeżycie, bo w tym roku obchodzimy 100- lecie odzyskania niepodległości.

 

Po południu większość naszej klasy oraz chętni uczniowie z V b, V d oraz VI d uczestniczyła pod kierunkiem naszej wychowawczyni p. Anny Szewczuk w warsztatach graficznych. Bawiliśmy się doskonale z kalką ołówkową. Pracowaliśmy w parach a także indywidualnie i na końcu wykonaliśmy kalkografy. Atmosfera była przednia i przy okazji nauczyliśmy się dużo i stworzyliśmy arcydzieła.  

  link do galerii na stronie

WARSZTATY EDUKACYJNE W KSIĄŻNICY KARKONOSKIEJ

15 października odbyły się pierwsze z zaplanowanych zajęć literacko-plastycznych w Książnicy Karkonoskiej. Tylko dwie klasy z naszej szkoły uczestniczą w projekcie my i VI d. Są to zajęcia w oparciu o wybrane wartości, z wykorzystaniem arteterapii. Ich celem jest przekazanie dzieciom treści związanych z wybranymi wartościami zawartymi w baśniach i mitach klasycznych oraz kultur etnicznych. Dzięki tej formie edukacji przez  literaturę klasyczną oraz formy plastyczne odbiorca ma możliwość poznawać treści kulturowe, społeczne i przyrodnicze. Ma to na celu kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie oraz otoczenie.

Za nami pierwsze spotkanie „Z biegiem strumienia, czyli Mądrość i Piękno”, a 29 października byliśmy na warsztacie „Sekret życia. Przyjaźń i Miłość”. Tym razem powstało jedno wielkie arcydzieło naszej klasy. Pani Georgia Jośko zainspirowała nas historią Kamishibai czyli japońskiego papierowego teatru. Wysłuchaliśmy baśni z Kraju Kwitnącej Wiśni w tej formie.

  link do galerii na stronie

WYCIECZKA NA PERŁĘ ZACHODU

17 października ruszyliśmy w teren szlakiem św. Jakuba, czyli na Perłę Zachodu. Nie było łatwo. Zaliczaliśmy kolejne punkty, Były stacje historyczne, biologiczne – opracowane przez poszczególne osoby, a także już na końcu  karta z geografii. Pogoda nam dopisała i mimo, iż pracowaliśmy na oceny, humory także. 

  link do galerii na stronie

WYJŚCIE DO FILHARMONII I KOTYLIONOWE WARSZTATY

22 października ubrani na galowo (niektórzy chłopcy założyli nawet lakierki) wyruszyliśmy wraz z innymi klasami do Filharmonii Dolnośląskiej na audycję „Muzyka Indian Ameryki Północnej”. Była to ciekawa lekcja historii połączona z przykładami muzycznymi, które w oryginalnych strojach wykonywali potomkowie rdzennych Indian.

Po południu uczestniczyliśmy pod kierunkiem p. Anny Szewczuk w warsztatach artystycznych. Tym razem z okazji zbliżającej się ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy wykonywaliśmy kotyliony ze wstążek. Trzeba było się bardzo starać. Zaprosiliśmy na nie jeszcze koleżanki i kolegów z klas IV e, V b, V d, VI d. Wszystkim się udało wykonać po jednym kotylionie. 

 link do galerii na stronie