Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Bieg Niepodległości z udziałem dyrektora szkoły, nauczycieli i uczniów.

8 października na boisku szkolnym zgromadzili się przedstawiciele klas 4-8, pedagodzy: p. Magda Harapin, p. Magda Wesołowska, p. Jowita Burak – Głowacka, p. Agnieszka Gigiel, p. Jolanta Rypińska oraz dyrektor szkoły pani Maria Silbert-Salabura. Społeczność szkolna jak jeden organizm zintegrowała się, by uczcić święto narodowe.

Bieg odbył się na dystansie 250 metrów . Teren wokół szkoły zabarwił się biało- czerwonymi strojami 100 uczestników wspólnego świętowania. Dodatkowo każda biegnąca osoba miała w ręku flagę Polski, która powiewała na wietrze i symbolizowała wolność, ale i przelaną krew naszych przodków.
Uroczystość uświetniła pani Anna Szewczuk, która wraz ze swoją klasą 5c i pozostałymi uczestnikami zaśpiewała hymn Polski a tym samym uczyniła to wydarzenie jeszcze bardziej podniosłym.

Organizatorzy biegu dziękują wszystkim uczestnikom za godną postawę i udział w uroczystości.

Dodatkowe podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Wesołowskiej, która dokumentowała fotograficznie całe wydarzenie oraz do pani Katarzyny Szafrańskiej, która sprawowała dodatkową opiekę nad uczniami.

 link do galerii na stronie

Organizatorzy: pani Jolanta Rypińska, pani Katarzyna Bocian, pani Agnieszka Gigiel.