Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W dniu 19 marca spotkała nas nie lada gratka! Naszą szkołę odwiedził p. Maciej Kurowski, saneczkarz i olimpijczyk, który niedawno wrócił z olimpiady w koreańskim Pjongczang. Nasz gość pochodzi z Jeleniej Góry, a co więcej, jest absolwentem Ósemki! Od razu ciepło przywitał się ze swoją nauczycielką WF i dawną wychowawczynią – p. Ulą Specjalną, która nie kryła dumy z sukcesów swojego podopiecznego. Był on uczniem naszej szkoły w latach 1993-1999. Był bardzo zdolny i sprawny, a ruch zawsze odgrywał ważną rolę w jego życiu.

 Pan Maciek najpierw przedstawił nam swoje liczne osiągnięcia sportowe (jest zdobywcą trzydziestu medali!), a następnie każdy mógł wziąć w ręce strój saneczkarza. obejrzeliśmy kilka filmów przedstawiających przejazdy saneczkowe z Jego udziałem. Cóż za adrenalina! Po prezentacji na pana Maćka spadła lawina pytań przygotowanych przez klasę 4d: Ile ważą sanki? Ile czasu zajmują treningi? A czy potrzebna jest specjalna dieta? Itd., itp. Oczywiście, publiczność też chciała dowiedzieć się jak najwięcej na temat naszego przesympatycznego gościa. Niestety, czas płynął bardzo szybko, i nie wszyscy zdążyli zadać pytanie, natomiast na sam koniec wszyscy otrzymali kartkę z  autografem sportowca.

Szczególne podziękowania należą się Marcelowi Dzieciątkowskiemu z klasy 4d, który zorganizował spotkanie. Nieocenioną pomocą okazali się Sylwia Strzelecka, Ola Binkowska i Robert Polak, którzy poprowadzili spotkanie.

Panie maćku, bardzo dziękujemy za odwiedziny i życzymy jak najwięcej sukcesów!

link do galerii na stronie