Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W środę 14 marca Integracyjny Zespół Instrumentalny „Canto” gościł na swoich zajęciach studentki III roku Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Przybyłe słuchaczki przywitała dyrektor szkoły pani Maria Silbert – Salabura. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i podzielili się propozycjami prostych zabaw rytmicznych i melodycznych z wykorzystaniem m.in. skali pentatonicznej, które można wykorzystać w pracy z młodszymi dziećmi. Następnie wspólnie uczniowie i studentki wykonali kilka ćwiczeń twórczych bawiąc się przy tym doskonale.

link do galerii na stronie

15.03.2018 w czwartek w naszej szkole odbyła się kolejna akcja pt.: Prawa Dziecka, zorganizowana przez Młodzieżowe Integracyjne Koło TPD. Członkowie koła przygotowali tablicę z listą praw dziecka wg Janusza Korczaka oraz słodki upominek dla każdego ucznia, który wymieni minimum 3 prawa jakie posiada dziecko w Polsce. Na przerwach zrobiło się głośno, gdyż z całych sił zachęcano uczniów aby pochodzili do stolika i Podziałało! Uczniowie ze wszystkich klas bez oporów brali udział w akcji i wymieniali swoje prawa, jednocześnie uczyli się od innych tego czego jeszcze o swoich prawach nie wiedzieli. 

link do galerii na stronie

Opracowała:
Katarzyna Filipińska

W poniedziałek 5 marca odbyły się w sali 37 kolejne warsztaty artystyczne „Wiosno przybywaj”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV – VI. Wszyscy wykonali żabki i żurawie. Oczywiście trzeba było się wykazać koncentracją uwagi, aby zadania dokładnie zrealizować, szczególnie przy żurawiu.   

link do galerii na stronie

Nasza szkoła zgłosiła się do programu, który ma zachęcić uczniów do większej aktywności fizycznej –  „ Aktywne Szkoły Multisport”.

Na razie szkoła przeszła pierwsze kwalifikacje. W związku z tym 15.02.018 odbyło się spotkanie z organizatorami projektu, w którym udział wzięli uczniowie szkoły, rodzice, oraz nauczyciele wraz z panią dyrektor. Na podstawie materiałów ze spotkania musieliśmy stworzyć plan treningowy, taki który włączy jak najwięcej dzieci w aktywność fizyczną w czasie pobytu w szkole a także poza nią. Obecnie czekamy na wyniki, czy przeszliśmy do dalszego etapu.

Koordynatorami projektu są nauczyciele wychowania fizycznego:

P. Agnieszka Gigiel, p. Magdalena Harapin i p. Jolanta Rypińska.


W roku 2017 biblioteka szkolna realizowała zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki przystąpieniu do programu otrzymaliśmy dotację ministerialną na zakup nowych książek i audiobooków, szczególnie nowości literatury dziecięco- młodzieżowej. Ponadto uzupełniony został księgozbiór lektur szkolnych i książek popularnonaukowych.

W ramach realizacji programu:

- przekazywaliśmy informacje dzieciom i rodzicom za pomocą ogłoszeń i dziennika elektronicznego;

- organizowaliśmy wybory książek (2 razy);

- współpracowaliśmy z nauczycielami w doborze lektur uzupełniających;

- wybieraliśmy książki pod względem ich atrakcyjności dla dzieci i młodzieży oraz ich wartości literackich, wychowawczych, edukacyjnych;

- pozyskaliśmy pozytywną opinię planowanych zakupów z Książnicy Karkonoskiej;

- stopniowo wprowadziliśmy wszystkie zakupione książki do inwentarza, czytelnicy mogli z pierwszych zakupionych nowości korzystać w październiku 2017 r.

 

Realizację programu zakończono w grudniu 2017 roku. Do księgozbioru biblioteki szkolnej wpisano: 884 książki i 52 audiobooki.

 

Zachęcamy wszystkich do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki i korzystania z odnowionego księgozbioru.

 W galerii zdjęć znajdziecie wiele przykładów nowości wydawniczych w naszej bibliotece.

link do galerii na stronie

                                                                                                                             

 Bibliotekarze

    Ewa Golis i Bożena Piastowicz