Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dnia 2 kwietnia 2019 roku w naszej szkole zorganizowany został Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przygotowali szkolną akcję, która na celu miała uświadamiać uczniów na temat spektrum autyzmu oraz problemów osób posiadających to zaburzenie.

Autyzm to przypadłość, która jest mocno związana z zaburzeniami społecznymi, wycofaniem,  brakiem umiejętności nawiązywania kontaktów i prowadzenia spójnej rozmowy. Osoby posiadające to zaburzenie  mają problemy z wyrażaniem emocji, a ich zachowanie może być niezrozumiałe dla ludzi w ich otoczeniu. Z tego powodu autyści często są wykluczani z grupy rówieśników, co jest spowodowane brakiem wiedzy na temat tej choroby. Ponieważ nasza szkoła jest placówką integracyjną, w której uczą się również osoby ze spektrum autyzmu, postanowiliśmy zorganizować tę akcję, by w przyjemny oraz ciekawy sposób edukować uczniów w temacie tej przypadłości.

  link do galerii na stronie

"Na niebiesko, dla autyzmu"

 2 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły w wyrazie solidarności z osobami chorymi ubrali się w kolorze niebieskim, który został kolorem przewodnim Dnia Świadomośći Autyzmu na całym świecie. Członkowie TPD przygotowali plakat edukacyjny, który pojawił się  przy wejściu głównym. Przez cały dzień rozdawane były niebieskie serca, które miały pokazać wsparcie i zrozumienie dla osób ze spektrum autyzmu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie naszej szkoły byli bardzo ciekawi tematyką autyzmu oraz tego, jak można zaprzyjaźnić się z uczniem chorym na to zaburzenie.

Dzień Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 8 zorganizowali następujący członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci:

Aleksandra Adamska, klasa 8d

Jakub Żuk, klasa 8d

Karolina Grzeszkiewicz, klasa 8d

W poniedziałek 1 kwietnia odbyły się w sali 37 kolejne warsztaty artystyczne. Tym razem uczestnicy tworzyli instalację 3 D o tematyce ekologicznej „Wszyscy dbajmy o naszą planetę”. Omówione zostały zagrożenia dzisiejszego świata oraz sposoby, które można wdrażać w życiu codziennym, aby choć trochę je zniwelować w każdym gospodarstwie domowym.  Uczniowie twórczo zabrali się do dzieła, a efekt można podziwiać na I piętrze.

  link do galerii na stronie

Wiosna zagościła w naszych salach. Uczniowie klas 4-8 spisali się na medal, pięknie przygotowując tablice klasowe. Na tablicach zagościły piękne kwiaty i motyle, a nawet bociany.

W dniu 12marca wybraliśmy się do TimeGates – jeleniogórskiej podziemnej trasy turystycznej. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać po tym nowym, nieznanym miejscu. Naszą wędrówkę rozpoczęła  lekcja z szaloną panią naukowiec, która pokazała nam całą masę eksperymentów z ciekłym azotem. Na własnej skórze poczuliśmy, co to takiego, a nawet sami przeobrażaliśmy się w chemików. Następnie obejrzeliśmy pokaz cewki Tesli, co było trochę przerażające, ale przede wszystkim ekscytujące! Dalsza część wędrówki prowadziła przez legendy na temat historii Jeleniej Góry, spacer po podziemiach i opowiadania przezabawnego pana przewodnika. I choć temperatura była niska, to z TimeGates wyszliśmy zachwyceni i pełni wrażeń!

  link do galerii na stronie

Magda Wesołowska

Świętem radości był wczorajszy (21.03) pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8.

Mimo nie najlepszej aury, humory zarówno uczniom jak i ich nauczycielom dopisywały. Przygotowania do święta wiosny w „ósemce” trwały od kilku dni. Uczniowie klas I – III przygotowali okolicznościowe plakaty. Zadbali też o odpowiednie „wiosenne” ozdoby swoich strojów, w których pojawili się wczoraj w szkole.

Głównym elementem obchodów święta wiosny był okolicznościowy apel, podczas którego dzieci odśpiewały słynny przebój Skaldów „Wiosna. Swój talent wokalny zaprezentowali też nauczyciele, którzy w formie karaoke wykonali utwór Marka Grechuty „Wiosna, ach to ty”. Apel był też okazją do wręczenia nagród laureatom szkolnych konkursów, między innymi płynnego czytania.

Dodajmy też, że uczniowie SP nr 8, która jest jedyną podstawówką integracyjną w mieście, nie zapomnieli o przypadającym wczoraj Światowym Dniu Zespołu Downa. Dzieci z klas IV – VIII przyszły tego dnia w dwóch różnych skarpetkach.

 link do galerii na stronie