Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

22.11.2018r. odwiedziliśmy Muzeum zabawek przy zakładzie „ZORKA” w Cieplicach. Było tam mnóstwo zabawek z drewna, którymi dzieci mogły się pobawić do woli. Obejrzeliśmy wystawę zabawek, które wyprodukowano w „ZORCE” kiedyś i teraz. Bardzo dziękujemy za gościnę!

 link do galerii na stronie

Agnieszka Jost

W ramach współpracy z DZPK dzieci ze świetlicy uczestniczyły w interesujących zajęciach przyrodniczych.

Na zajęcia warsztatowych pt. „Grzyby”dzieci poznały budowę grzyba, oglądały pod mikroskopem różne rodzaje blaszek. Oglądaliśmy również grzyby rosnące w tutejszym ogrodzie: maślaki,  pieczarki, koźlarza czerwonego, opieńki miodowe, a także hubę pospolitą. Mamy nadzieję, że podczas zbierania grzybów nie będziemy już mieć problemów z odszukaniem tych jadalnych, a trujące i niejadalne pozostawimy w lesie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały bardzo kreatywne prace- własne, kolorowe,  grzyby, które zabrały do domów.

Na kolejnych zajęciach o „Drzewach”dzieci dowiedziały się jak ważne są lasy, jaką funkcję spełniają drzewa. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew po korze, igłach i szyszkach. Drzewa oprócz tego, że dają nam tlen i są piękne bywają również lekarstwem. Najciekawszym momentem zajęć okazało się „doświadczanie drzew”- degustowaliśmy sok z brzozy, syrop klonowy, herbatę z lipy, smarowaliśmy się kremem z kasztanowca. Były to smaczne zajęcia!

Ostatnie zajęcia- „Leśni drapieżcy”to mnóstwo ciekawych informacji na temat borsuka,  jenota, lisa, kuny leśnej oraz sowy i puszczyka. Uczniowie mogli dotykać sierść zwierzaków, odbijać na piasku tropy, słuchaliśmy 

    link do galerii na stronie

 

  Bożena Szałkowska- Tomaszewska

 W dniu 6.06.2018 odbył się w naszej szkole turniej szachowy. Partie szachowe rozegrało ponad  dwadzieścioro uczniów w kategoriach: dziewczynki i chłopcy klas pierwszych, dziewczynki oraz chłopcy klas 2-4.

Wśród pierwszoklasistek najlepsze okazały się:

1msc. Wiktoria Pietrzak 1a

2msc. Julia Ignaszak 1a

3msc.Maja Słobodzian 1a

 

Chłopcy klas pierwszych:

1msc. Luka Kosodryha kl.1b

2msc. Dominik Bil kl.1b

3msc. Marek Stachnal kl.1b

 

Dziewczyny klas 2-4:

1msc. Julia Salamon kl.4b

2msc. Zofia Rurkowska kl.3a

3msc. Julia Moździerz kl.3b

 

 

Chłopcy klas 2-4:

1msc. Szymon Reszka kl.4b

2msc. Antoni Ilek kl.2b

3msc. Piotr Krawicz kl.3c

4msc. Dawid jakubowski kl.3e

5msc. Kosma petlicki kl. 3e

6msc. Piotr Rurkowski kl.3a

 

 Współorganizatorem turnieju i sponsorem nagród był pan Łukasz Cudyk z klubu szachowego „Jelonka”                                          

    link do galerii na stronie

                                                                                                       Bożena Szałkowska-Tomaszewska

Dnia 18 września pierwszaki grupy VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  w Filii nr 3 Książnicy Karkonoskiej. Dzieci poznały fascynujące ciekawostki na temat tego, co dziwnego jedzą ludzie na różnych kontynentach: Azjaci jedzą np. wielbłądzie pośladki J Australijczycy- pierogi z ogonem kangura! Afrykańczycy- pędraki, mrówki i tarantule! Amerykanie- sernik z aligatora… A i tak okazuje się, że Polacy wygrywają z najpaskudniejszą potrawą świata, którą są…. FLAKI! (mniam mniam J ). Uczniowie poznali również książkę Anny Manny Poznańskiej pt. „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Dowiedzieli się dzięki niej, że modne i kolorowe smakołyki mogą szkodzić zarówno zębom, jak i całemu organizmowi- dlatego trzeba szukać odpowiedzi na pytania o swoim jedzeniu, np. dlaczego coś jest takie niebieskie i pachnące? Na koniec przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego i prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach w szkole, w drodze i w domu. Na pożegnanie panie bibliotekarki obdarowały nas pięknymi zakładkami do książek i naklejkami. Na pewno tam jeszcze wrócimy!

 link do galerii na stronie

Agnieszka Jost

Na warsztatach ogrodniczych uczniowie dowiedzieli się, jak należy przesadzać rośliny, czym wypełniamy doniczkę zanim nasypiemy do niej ziemię. Wielką frajdą było zasadzić własną roślinkę , zabrać ją do domu i dalej pielęgnować według wskazówek pani Anety.

   link do galerii na stronie

Grupa 5 Bożena Szałkowska- Tomaszewska