Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dnia 18 września pierwszaki grupy VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  w Filii nr 3 Książnicy Karkonoskiej. Dzieci poznały fascynujące ciekawostki na temat tego, co dziwnego jedzą ludzie na różnych kontynentach: Azjaci jedzą np. wielbłądzie pośladki J Australijczycy- pierogi z ogonem kangura! Afrykańczycy- pędraki, mrówki i tarantule! Amerykanie- sernik z aligatora… A i tak okazuje się, że Polacy wygrywają z najpaskudniejszą potrawą świata, którą są…. FLAKI! (mniam mniam J ). Uczniowie poznali również książkę Anny Manny Poznańskiej pt. „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Dowiedzieli się dzięki niej, że modne i kolorowe smakołyki mogą szkodzić zarówno zębom, jak i całemu organizmowi- dlatego trzeba szukać odpowiedzi na pytania o swoim jedzeniu, np. dlaczego coś jest takie niebieskie i pachnące? Na koniec przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego i prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach w szkole, w drodze i w domu. Na pożegnanie panie bibliotekarki obdarowały nas pięknymi zakładkami do książek i naklejkami. Na pewno tam jeszcze wrócimy!

 link do galerii na stronie

Agnieszka Jost

 W dniu 6.06.2018 odbył się w naszej szkole turniej szachowy. Partie szachowe rozegrało ponad  dwadzieścioro uczniów w kategoriach: dziewczynki i chłopcy klas pierwszych, dziewczynki oraz chłopcy klas 2-4.

Wśród pierwszoklasistek najlepsze okazały się:

1msc. Wiktoria Pietrzak 1a

2msc. Julia Ignaszak 1a

3msc.Maja Słobodzian 1a

 

Chłopcy klas pierwszych:

1msc. Luka Kosodryha kl.1b

2msc. Dominik Bil kl.1b

3msc. Marek Stachnal kl.1b

 

Dziewczyny klas 2-4:

1msc. Julia Salamon kl.4b

2msc. Zofia Rurkowska kl.3a

3msc. Julia Moździerz kl.3b

 

 

Chłopcy klas 2-4:

1msc. Szymon Reszka kl.4b

2msc. Antoni Ilek kl.2b

3msc. Piotr Krawicz kl.3c

4msc. Dawid jakubowski kl.3e

5msc. Kosma petlicki kl. 3e

6msc. Piotr Rurkowski kl.3a

 

 Współorganizatorem turnieju i sponsorem nagród był pan Łukasz Cudyk z klubu szachowego „Jelonka”                                          

    link do galerii na stronie

                                                                                                       Bożena Szałkowska-Tomaszewska

05.06.2018 odbył się Międzyszkolny konkurs wiedzy ekologicznej „Ekoagent”. W konkursie wzięły udział zespoły z sześciu szkół: SP nr 2, SP nr 6, SP nr 8, SP nr 11, SP nr 13, Sp nr 15.  Celem konkursu jest rozwijanie swoich zainteresowań otaczającym światem, przyrodą, a także zachęcanie do selektywnej gospodarki odpadami. Wiedza uczniów była sprawdzana w bardzo zachęcający uczestników sposób: koło fortuny z kolorowymi kopertami, a w nich pytania i czasem drobne nagrody, krzyżówki, rebusy oraz zadania praktyczne- segregacja odpadów.  Dzięki Antkowi Przybyłkowi z klasy 1b i Karolinie Krupilnickiej z klasy 3d  mamy drugie miejsce, przegraliśmy jednym punktem ze SP nr 15. Młodzi ekolodzy wykazali się ogromną wiedzą. Brawo!!!!

    link do galerii na stronie

 

Izabela Kamińska

Agnieszka Jost

Bożena Szałkowska- Tomaszewska

                                                                                   

Na warsztatach ogrodniczych uczniowie dowiedzieli się, jak należy przesadzać rośliny, czym wypełniamy doniczkę zanim nasypiemy do niej ziemię. Wielką frajdą było zasadzić własną roślinkę , zabrać ją do domu i dalej pielęgnować według wskazówek pani Anety.

   link do galerii na stronie

Grupa 5 Bożena Szałkowska- Tomaszewska

Ponad trzydziestu uczestników przedstawiło swoje interpretacje wierszy lubianego przez wszystkich - Jana Brzechwy. Jurorzy oceniali dykcję, interpretację utworu, dobór repertuaru, a także aktorskie zdolności uczestników. Po burzliwych dyskusjach wyłoniono dwa pierwsze miejsca: Lidia Krawczyk i Antonina Kraszewska dwa miejsca drugie Natalia Włodarczyki Antonina Dogiel oraz dwa miejsca trzecie: Oliwia Stefaniak i Antoni Przybyłek Brawo MY !

   link do galerii na stronie

Bożena Szałkowska- Tomaszewska

Agnieszka Jost