Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Projekt „Od grosika do złotówki” jest pierwszym z zakresu edukacji finansowej, skierowanym do uczniów pierwszego etapu kształcenia. Odbywa się on pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Jest to dla uczniów klas drugich i trzecich ważne doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o oszczędzaniu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy i gospodarowaniu innymi zasobami. Projekt uwzględnia potrzeby i zainteresowania uczniów, a także wychodzi naprzeciw wymaganiom społecznym i ekonomicznym otaczającego świata.

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczeń potrzebnych do samodzielnych decyzji. Wszystko to odbywa się w formie „galaktycznej podróży”, czyli podróży po różnych planetach, którymi są np. Skarbonka, Portfelik itp.

Projekt jest zgodny z założeniami nowej podstawy programowej, a ciekawe pomoce i scenariusze sprawiają, że dzieci z przyjemnością uczestniczą w zajęciach.

W roku 2012 w projekcie brała udział obecna klasa 3d z wychowawczynią Urszulą Jabłońską – Kędzior, a w roku 2013 dołączą klasy -2a i 2c.

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć