Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W pierwszym tygodniu wakacji w dniach 25-29 czerwca 2018 roku w SP nr 8 w Jeleniej Górze odbyły się półkolonie letnie zorganizowane przez Integracyjne Koło TPD działające przy tej szkole.

25 uczniów z klas 1-5, w tym dzieci niepełnosprawne, pod opieką 10 nauczycielek spędziły czas na wycieczkach i zabawach w szkole i poza nią. Dzięki przychylności Prezydenta Miasta podróżowały po mieście i okolicach korzystając z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK. Wzgórze Krzywoustego, Chojnik, pałace Łomnica i Wojanów zostały odkryte na nowo w wakacyjnej scenerii. A żeby poczuć w pełni, że to wakacje- były lody i pizza. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik półkolonii otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

 

 

Całe przedsięwzięcie już po raz czwarty było całkowicie bezpłatne dla dzieci. Nauczyciele pracowali społecznie. Fundusze koło TPD zgromadziło dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej- dzieci, rodzice i nauczyciele przygotowywali liczne kiermasze i festyny. W zorganizowaniu czasu wolnego młodszym kolegom pomagali też starsi koledzy- wolontariusze szkolnego koła TPD.

Dziękujemy darczyńcom, Prezydentowi Miasta, Dyrektor Szkoły, a wszystkim życzymy tak udanych tygodni wakacji, jak dla dzieci był ten pierwszy.

   link do galerii na stronie