Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W pierwszym tygodniu wakacji w dniach 25-29 czerwca 2018 roku w SP nr 8 w Jeleniej Górze odbyły się półkolonie letnie zorganizowane przez Integracyjne Koło TPD działające przy tej szkole.

25 uczniów z klas 1-5, w tym dzieci niepełnosprawne, pod opieką 10 nauczycielek spędziły czas na wycieczkach i zabawach w szkole i poza nią. Dzięki przychylności Prezydenta Miasta podróżowały po mieście i okolicach korzystając z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK. Wzgórze Krzywoustego, Chojnik, pałace Łomnica i Wojanów zostały odkryte na nowo w wakacyjnej scenerii. A żeby poczuć w pełni, że to wakacje- były lody i pizza. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik półkolonii otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

 

 

Całe przedsięwzięcie już po raz czwarty było całkowicie bezpłatne dla dzieci. Nauczyciele pracowali społecznie. Fundusze koło TPD zgromadziło dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej- dzieci, rodzice i nauczyciele przygotowywali liczne kiermasze i festyny. W zorganizowaniu czasu wolnego młodszym kolegom pomagali też starsi koledzy- wolontariusze szkolnego koła TPD.

Dziękujemy darczyńcom, Prezydentowi Miasta, Dyrektor Szkoły, a wszystkim życzymy tak udanych tygodni wakacji, jak dla dzieci był ten pierwszy.

   link do galerii na stronie

 

W poniedziałek 11.06.2018 uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Płonki, Beaty Palczak-Waszniewskiej Ewy Bernackiej-Pacyny, Izabeli Misterki, Lidii Jóźwickiej-Wolskiej, Joanny Piotrowskiej, Jolanty Kudraszew, Katarzyny Filipińskiej i Iwony Drzewieckiej udali się do miejscowości Pielgrzymka gdzie spędzili czas na ranczu Grapa. Wycieczka rozpoczęła się zbiórką przed szkołą o godz. 08.15. Na wycieczkę, oprócz posiłku, dzieci zabrały także marchewki, liście kapusty oraz kromki chleba, gdyż miały możliwość karmienia takich zwierząt na ranczu jak kucyki, lamy czy króliki. Na miejsce dotarliśmy około godziny 09.30 gdzie rozpoczęła się zabawa od niewielkiego posiłku. Następnie dzieci czerpały ze wszystkich atrakcji jakie znajdowały się na ranczu, a największym powodzeniem wśród dzieci cieszył się park linowy i „małpi gaj” gdzie uczniowie mogli wyszaleć się za wszystkie czasy. Atrakcja nie tylko dla odważnych ale także chcących przeżyć coś nowego. Na miejscu nie zabrakło również jedzenia kiełbasek z pieca, robienia zdjęć, uśmiechów, radości i pozytywnego zmęczenia. O godzinie 15.30 szczęśliwie wróciliśmy do Jeleniej Góry. Całość była cudownie zorganizowana a za powitanie oraz gościnę z całego serca dziękujemy ks. Franciszkowi.

  link do galerii na stronie

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w tym dniu.

                     Opracowała Katarzyna Filipińska IK TPD

W pierwszym tygodniu ferii, od 15 do 19 lutego 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, już po raz trzeci, odbyły się półkolonie dla dzieci z klas 1-4 objętych opieką Integracyjnego Koła TPD przy tej szkole. Wzięło w nich udział 25 dzieci, w tym część posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego pod opieką 10 nauczycielek, które część swojego wolnego czasu poświęciły społecznie na zorganizowanie uczniom wolnego czasu. W godzinach 9.00-14.00 dzieci spędzały aktywnie czas na terenie szkoły i poza nią. W pierwszym dniu zimowiska Pan Marek Koselski, pilot-emeryt  Aeroklubu Jeleniogórskiego zapoznał dzieci z historią lotnictwa, Aeroklubu i alfabetem lotniczym. Odbył się też konkurs na najdalszy lot własnoręcznie złożonego samolotu. Przedstawiciel Straży Miejskiej, Pan Grzegorz Rybarczyk udzielił dzieciom cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa w czasie ferii i rozdał odblaski. Kolejny dzień upłynął na spotkaniu z „Czarownicą”- był film i konkursy z nagrodami związane z tym tematem. Dzieci zwiedziły też Muzeum Karkonoskie oraz aktywnie spędziły czas na grach i zabawach na Wzgórzu Kościuszki. W związku ze zbliżającymi się świętami Babci i Dziadka wykonywały własnoręcznie drobne upominki z masy solnej oraz malowały odlewy gipsowe. Ostatni dzień upłynął pod hasłem kultury duchowej i fizycznej: wizyta w Osiedlowym Domu Kultury pozwoliła dzieciom dzięki fotografiom poznać ciężką pracę górników, a zabawa na lodowisku odkryć talenty sportowe. W szkolnej stołówce dzień rozpoczynał się od śniadania, na zakończenie zajęć czekał na małych kolonistów ciepły posiłek. Bardzo szybko minął wszystkim ten czas, a młodzi wolontariusze- uczennice klas 7, które włączyły się tym razem w opiekę nad młodszymi uczniami już pytają o wakacje.

Cały pobyt, opieka oraz wszystkie aktywności były bezpłatne.

Zarząd Integracyjnego Koła TPD przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze składa serdeczne podziękowania Prezydentowi Miasta, Panu Marcinowi Zawile oraz Pani Miłosławie Czaplickiej z UM za pomoc w organizacji  dzieciom i opiekunom bezpłatnych przejazdów autobusami MZK w czasie półkolonii, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8, Marii Silbert-Salabura, za pomoc w organizacji  i zaangażowanie, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu za bezpłatne udostępnienie łyżew dla dzieci oraz wszystkim ludziom dobrego serca i instytucjom, które zaangażowały się w organizację tego czasu dla dzieci.

link do galerii na stronie

Po raz kolejny odbyła się w naszej szkole akcja przeprowadzona przez członków Młodzieżowego Integracyjnego Koła TPD, tym razem dotyczyła Praw i Obowiązków Ucznia. Starsi uczniowie zachęcali wszystkich aby spróbowali swoich sił i udowodnili, iż znają swoje prawa i obowiązki jako uczniowie szkoły podstawowej. Za każdy dobrze podany przykład można było otrzymać słodki upominek. W akcji wzięli udział uczniowie ze wszystkich oddziałów od 1 do 7.

 link do galerii na stronie

Prawa uczniów


                                                                 Organizator Katarzyna Filipińska

Już po raz trzeci Integracyjne Koło TPD zorganizowało w dniu 21 grudnia 2017 roku kiermasz świąteczny z przeznaczeniem środków na organizację czasu wolnego dla dzieci w czasie ferii zimowych. Na sprzedaż przeznaczone były własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz upieczone ciasta. Ofiarność Rodziców, Nauczycieli, Uczniów i Przyjaciół jak zwykle była ogromna.

 Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci- podopiecznych koła.