Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W dniu 1.02.2019 półkolonia zimowa zorganizowana przez szkolne koło TPD przy Szkole Podstawowej nr 8 rozpoczęła się od seansu filmowego. W specjalnie przygotowanej Sali, wypełnionej miękkimi poduchami dzieci obejrzały film Pt. „Gęsia skórka”. Czasie seansu, wzorem prawdziwego kina częstowały się popcornem i popijały soczki.   

Po filmie czas zajęły gry stolikowe, a w przerwie uczestnicy otrzymali pączki. Aby spalić kalorie rozegrano bardzo emocjonujący mecz w dwa ognie.

 Na koniec dnia i podsumowanie całego tygodnia każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę za uczestnictwo w zimowisku. Nagrody ufundował Zarząd Jeleniogórskiego Koła TPD. Nauczyciele SP nr 8 w Jeleniej Górze, członkowie IKTPD zajęcia prowadzili społecznie, a dzieci nie ponosiły żadnych kosztów związanych z półkoloniami.

 link do galerii na stronie

W środę 30.01.2019r uczestnicy półkolonii z Integracyjnego Koła TPD przy Szkole Podstawowej nr8 w Jeleniej Górze wzięli udział w wycieczce  
do Bram Czasu (Time Gates) w Jeleniej Górze, dzięki której mogli choć na chwilę przenieść się w czasie i poznać historię naszego regionu. W środku czekały na dzieci ponad kilometrowe atrakcje podziemne takie jak pokaz wyładowań elektrycznych Cewki Tesli generujące muzykę, pociąg z czasów  
II Wojny Światowej oraz wiele innych atrakcji jak opowieści, którymi dzieliła się z nami Pani Jaga. Dzieci były zauroczone oraz zachwycone atrakcyjnością podziemi oraz barwnością opisów z przeszłości.

 link do galerii na stronie

W pierwszym tygodniu wakacji w dniach 25-29 czerwca 2018 roku w SP nr 8 w Jeleniej Górze odbyły się półkolonie letnie zorganizowane przez Integracyjne Koło TPD działające przy tej szkole.

25 uczniów z klas 1-5, w tym dzieci niepełnosprawne, pod opieką 10 nauczycielek spędziły czas na wycieczkach i zabawach w szkole i poza nią. Dzięki przychylności Prezydenta Miasta podróżowały po mieście i okolicach korzystając z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK. Wzgórze Krzywoustego, Chojnik, pałace Łomnica i Wojanów zostały odkryte na nowo w wakacyjnej scenerii. A żeby poczuć w pełni, że to wakacje- były lody i pizza. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik półkolonii otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

 

 

Całe przedsięwzięcie już po raz czwarty było całkowicie bezpłatne dla dzieci. Nauczyciele pracowali społecznie. Fundusze koło TPD zgromadziło dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej- dzieci, rodzice i nauczyciele przygotowywali liczne kiermasze i festyny. W zorganizowaniu czasu wolnego młodszym kolegom pomagali też starsi koledzy- wolontariusze szkolnego koła TPD.

Dziękujemy darczyńcom, Prezydentowi Miasta, Dyrektor Szkoły, a wszystkim życzymy tak udanych tygodni wakacji, jak dla dzieci był ten pierwszy.

   link do galerii na stronie

 

Dzisiejszego dnia tj. 31.01.2019 uczestnicy naszej półkolonii organizowanej przez Integracyjne Koło TPD przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze rozpoczęli dzień od spotkania z Panią Policjantką Katarzyną Judzińską.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas ferii w domu i na dworze. Dzieci poznały zasady bezpiecznej zabawy na śniegu oraz postępowania w sytuacji, gdy dzieci zostają same w domu.

Kolejnym etapem dzisiejszego dnia były warsztaty prowadzone przez Panią Joannę Mirecką "Pomysłową mamę" z Wrocławia, która pracuje z dziećmi już od 20 lat, poznając ich świat, słuchając opowieści i szukając odpowiedzi na ważne dziecięce pytania.

Podczas zajęć dzieci rozmawiały o negatywnych emocjach takich jak  złość, a następnie wykonały własnoręcznie poduszki, które wypełniały puchem i  zszywały je. Poduszki te mają dzieciom pomóc w rozładowaniu emocji.

Po warsztatach z Panią Joanną uczniowie udali się na sale gimnastyczną na zajęcia sportowe. 

 link do galerii na stronie

W poniedziałek 11.06.2018 uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Płonki, Beaty Palczak-Waszniewskiej Ewy Bernackiej-Pacyny, Izabeli Misterki, Lidii Jóźwickiej-Wolskiej, Joanny Piotrowskiej, Jolanty Kudraszew, Katarzyny Filipińskiej i Iwony Drzewieckiej udali się do miejscowości Pielgrzymka gdzie spędzili czas na ranczu Grapa. Wycieczka rozpoczęła się zbiórką przed szkołą o godz. 08.15. Na wycieczkę, oprócz posiłku, dzieci zabrały także marchewki, liście kapusty oraz kromki chleba, gdyż miały możliwość karmienia takich zwierząt na ranczu jak kucyki, lamy czy króliki. Na miejsce dotarliśmy około godziny 09.30 gdzie rozpoczęła się zabawa od niewielkiego posiłku. Następnie dzieci czerpały ze wszystkich atrakcji jakie znajdowały się na ranczu, a największym powodzeniem wśród dzieci cieszył się park linowy i „małpi gaj” gdzie uczniowie mogli wyszaleć się za wszystkie czasy. Atrakcja nie tylko dla odważnych ale także chcących przeżyć coś nowego. Na miejscu nie zabrakło również jedzenia kiełbasek z pieca, robienia zdjęć, uśmiechów, radości i pozytywnego zmęczenia. O godzinie 15.30 szczęśliwie wróciliśmy do Jeleniej Góry. Całość była cudownie zorganizowana a za powitanie oraz gościnę z całego serca dziękujemy ks. Franciszkowi.

  link do galerii na stronie

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w tym dniu.

                     Opracowała Katarzyna Filipińska IK TPD