Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
comenius comenius comenius

 

`The source of Our Health` - "Źródło zdrowia"


Nasza szkoła rozpoczyna udział w kolejnym projekcie programu COMENIUS - Partnerskie Projekty Szkół.

Krajami partnerskimi są:

Hiszpania

Wielka Brytania

Chorwacja

Grecja

Turcja


W latach 2012 - 2014 nauczyciele oraz uczniowie z naszej szkoły będą wymieniać swoje doświadczenia i dzielić się wiedzą na temat: "Źródło zdrowia".

 

OPRACOWANIE WYNIKÓW ANKIETY

„Znajomość kultury i tradycji krajów partnerskich biorących udział w programie Comienius przez środowisko uczniów i nauczycieli SP nr 8 w Jeleniej Górze”

Dnia 17 stycznia 2013 r.  na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbył się apel Programu Comenius podsumowujący wyjazd do Hiszpanii. W apelu wzięły udział klasy IV,V i VI. Apel miał na celu zrelacjonowanie uczniom przebiegu spotkania projektowego w Hiszpanii, które odbyło się w mieście Molina de Segura w regionie Mircia. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji o szkole podstawowej „Fatima Primary School”, w której ugoszczono członków projektu. Zaprezentowano także nowe logo projektu, omówiono wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas IV-VI SP nr 8 i przybliżono im kulturę największego państwa półwyspu Iberyjskiego. Przygotowały: Magdalena Pabian i Anna Jasek

 

Jednym z działań jakie zaplanowaliśmy w ramach realizacji projektu było poznanie typowych potraw spożywanych na co dzień i od święta w krajach naszych partnerów. Każda ze szkół partnerskich przygotowała specjalną prezentację na ten temat. Miłej lektury.


POLSKA


GRECJA


CHORWACJA


HISZPANIA


ANGLIA


TURCJA