Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

6 października uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły brali udział w  Turnieju Piłki Siatkowej na siedząco o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, którego inicjatorem była medalistka Igrzysk Paraolimpijskich p. Lucyna Kornobys.  W turnieju brały udział osoby niepełnosprawne, przedstawiciele instytucji samorządowych, szkoły integracyjne, szkoły specjalne, kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne. Nasza drużyna w swojej kategorii zajęła 3 miejsce.

link do galerii na stronie

28 września obchodziliśmy  Europejski Dzień Sportu Szkolnego. W tym dniu podczas przerw uczniowie mogli brać udział w zabawach sportowych. Były zabawy z Chustą Klanza, rzuty do celu, skoki na piłkach, gra w rzutki, zabawy z hula- hop.

Dnia 08.05.2018 r. w ramach Igrzysk Dzieci odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dla klas IV-VI.

Dziewczynki z SP-8 zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy zajęli VII miejsce.

Uczennica Urszula Rakucka zajęła III miejsce w indywidualnej klasyfikacji punktowej, a Wiktoria Sikorska IV miejsce wśród wszystkich dziewcząt biorących udział w zawodach.

• Wojas Michał

Ostatnio podczas długiej przerwy na boisku szkolnym gościł taniec. Wszystko to za sprawą nauczycieli wychowania fizycznego: p. A. Gigiel, p. M. Harapin, p. J. Rypińskiej oraz p. Jowity Burak  - Głowackiej, która poprowadziła Zumbę. Młodsi i starsi  w rytm wesołej muzyki wyginali śmiało ciało i doskonale się bawili. Tak spędzona aktywnie przerwa dała zastrzyk pozytywnej energii.