Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dnia 08.05.2018 r. w ramach Igrzysk Dzieci odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dla klas IV-VI.

Dziewczynki z SP-8 zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy zajęli VII miejsce.

Uczennica Urszula Rakucka zajęła III miejsce w indywidualnej klasyfikacji punktowej, a Wiktoria Sikorska IV miejsce wśród wszystkich dziewcząt biorących udział w zawodach.

• Wojas Michał

Dnia 02 marca 2018r. odbyły się II PŁYWACKIE MISTRZOSTWA JELENIEJ GÓRY KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA JELENIA GÓRA. Z naszej szkoły udział wzięło 11 uczniów:

• Szkoła Mateusz

Uczeń Wieczorek Wiktor zajął III miejsce w stylu klasycznym.

link do galerii na stronie

Opiekun: Urszula Specjalna

Nasza szkoła zgłosiła się do programu, który ma zachęcić uczniów do większej aktywności fizycznej –  „ Aktywne Szkoły Multisport”.

Na razie szkoła przeszła pierwsze kwalifikacje. W związku z tym 15.02.018 odbyło się spotkanie z organizatorami projektu, w którym udział wzięli uczniowie szkoły, rodzice, oraz nauczyciele wraz z panią dyrektor. Na podstawie materiałów ze spotkania musieliśmy stworzyć plan treningowy, taki który włączy jak najwięcej dzieci w aktywność fizyczną w czasie pobytu w szkole a także poza nią. Obecnie czekamy na wyniki, czy przeszliśmy do dalszego etapu.

Koordynatorami projektu są nauczyciele wychowania fizycznego:

P. Agnieszka Gigiel, p. Magdalena Harapin i p. Jolanta Rypińska.

W rozgrywkach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu w mini piłkę siatkową chłopców nasza szkoła zajęła II miejsce. Reprezentacja klas VI przegrała jedynie z uczniami z SP nr 2. Skład zespołu: Borecki Kacper, Lipiński Eryk, Niedźwiedzki Nikodem, Omelko Kacper, Ostrowski Kacper, Ostrowski Bartek, Porębski Dominik, Szkutnicki Dominik, Twarzyński Paweł, Wojas Michał.

Chłopcy z brązem!

W dniu 22.02 odbyły się Mistrzostwa Jeleniej Góry w piłce siatkowej chłopców klas 5. Zespół SP 8 obronił brązowy medal z zeszłego roku. Zespół reprezentujący nasza szkołę zajął 2 miejsce w grupie wygrywając 2-0 z SP11 przegrywając z SP6 0-2, po czym w rundzie finałowej chłopcy musieli uznać zwycięstwo SP2 0-2. W meczu o 3 miejsce nasi uczniowie stanęli ma wysokości zadania i pewnie wygrali 2-0 z SP3. Gratulujemy!!! Skład SP8: Wolski Sławomir, Piwińska Makary, Karasiński Jakub, Pleban Wiktor, Wojciechowski Wojtek, Hobgarski Olivier.

Opiekun zespołu: Pani Urszula Specjalna.

Siatkarki tuż za podium!

W dniu 13.02 odbyły się Mistrzostwa Jeleniej Góry  trójek siatkarskich klas 5. Zespół naszej szkoły zajął 2 miejsce w grupie awansując do rundy finałowej po której ostatecznie zajął 4 miejsce. Skład SP8: Rydlikowska Julia, Kurzepa Anastazja, Peryga Oliwia, Sikorska Wiktoria, Santos Maja, Klimaszewska Magdalena, Tiahnybok Patrycja

Opiekun zespołu: Pani Agnieszka Gigiel.