Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W czasie wakacji Julia a właściwie już zaraz po zakończeniu roku szkolnego, rozegrała kilka zawodów, które w dużym stopniu pomogą Julii w rozwoju jej kariery szachowej. Były to zawody klasy mistrzowskiej zarówno europejskie i polskie.

Najpierw Julia zdobyła 12 miejsce w Krakowie na EUROPEAN SCHOOL CHESS CHAMPIONSHIP - Indywidualne Szkolne Mistrzostwa Europy (grupa dziewcząt do lat 11 - Julia jest 10-latką a w tej grupie grała ze ścisłą czołówką światową - Rosjanką, Gruzinką i dwoma Turczynkami z tytułami międzynarodowymi oraz Polkami.

Jest to debiut międzynarodowy Julii.

 

Na arenie krajowej Julia w lipcu i sierpniu zdobyła dwukrotnie brązowe medale Mistrzostw Polski. 3 miejsce w Drużynowe Mistrzostwa Polski Szczyrk 2018 w barwach UKS Caissa Warszawa na 6 szachownicy do lat 14 (brązowy medal indywidualnie - szachy klasyczne tzw. standard - lipiec 2018) oraz 3 miejsce Mistrzostwa Polski Szachy Szybkie Wrocław 2018 (brązowy medal indywidualnie - szachy szybkie tzw. rapid - sierpień 2018).

 

Na arenie dolnośląskiej Julia we wrześniu zdobyła srebrny medal Mistrzostw Dolnego Śląska w szachach klasycznych - jest to kolejny Julii medal w rywalizacji na terenie województwa w tym roku i jednocześnie dołącza do kolekcji medali w ostatnich trzech latach.

 

Na szczególną uwagę zasługuje również opinia prezesa wojewódzkiego związku sportowego tj. DZSzach.

Link do Opinii

Link do Julia Salamon Szachy w Polsce