Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie z wróżbami dla klas I – III. „Wróżbici i wróżki” z Młodszego i Starszego Samorządu Szkolnego połączyli swe moce, przepowiadając „przyszłość” wszystkim zainteresowanym. Każdy odważny i ciekawy swojej drogi życiowej w przyszłości, mógł uczestniczyć we wszystkich wróżbach, podchodząc do poszczególnych stanowisk. „Drzewo Szczęścia” kryło w sobie liczne symbole, które mogła odczytać tylko wtajemniczona osoba, przekłute „Serce” sugerowało któż będzie najbliższą sympatią. Wróżb było wiele,  każda z nich miała inne znaczenie. „Andrzejkowe czary mary” stało się wesołym spotkaniem integrującym uczniów różnych klas, dostarczającym wielu przeżyć i emocji. W odróżnieniu do  odległych tradycji, związanych z wróżbami andrzejkowymi, każdy wie, że przepowiednie traktowane powinny być mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

 link do galerii na stronie

Opiekunowie Młodszego Samorządu Szkolnego

        Piękna złota jesień zagościła w naszej szkole mieniąc się paletą różnych barw: zieleni, żółci, brązu, czerwieni. Uczniowie klas I – III jednocząc się we wspólnych działaniach stworzyli cudowną postać jesiennej pani, tkając ją z kolorowych dłoni. Dzieła młodych twórców możemy podziwiać przed klasami, umiejscowione tak, abyśmy patrząc na nie dostrzegli magię i urok jesiennej pory.

  link do galerii na stronie

                                Opiekunowie Młodszego Samorządu Szkolnego

Począwszy od 22 do 24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w działaniach mających na celu rozbudzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Dzieci z klas I – III stworzyły bardzo pomysłowe rzeźby ekologiczne z wykorzystaniem materiałów, które mogą zostać poddane przetworzeniu. W trakcie kolejnych działań – apelu, dzieci na podstawie obejrzanej prezentacji multimedialnej, mogły nie tylko wypowiedzieć swoje zdanie na temat „Co zrobić, aby nasza planeta była piękna?”, ale również doświadczyć segregowania odpadów dokonując ich podziału poprzez wrzucanie do odpowiednich worków. Podsumowanie zdobytych wiadomości odbyło się na zasadzie quizu, podczas którego dzieci stworzyły listę najistotniejszych działań w zakresie ochrony przyrody oraz poczynań człowieka, które prowadzą do degradacji środowiska.

link do galerii na stronie

Opiekunowie Młodszego Samorządu Szkolnego

PREZENTACJA

 I semestr

L.p.

Działania

Czas realizacji

1.

Wybory przewodniczącego i zastępców Młodszego Samorządu Szkolnego

27 września

PAŹDZIERNIK

2.

„Dzień Chłopaka”

 

1 października

 

3.

Konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

4 października

4.

Jesień z dłoni – zbiorowa praca plastyczna klas. I - III

 

31 października

 

LISTOPAD

5.

 

Andrzejki – wróżby andrzejkowe w klasach I - III

 

 

30 listopada

GRUDZIEŃ

6.

7.

Wymarzona choinka

Mikołajki

 

1 grudnia

6 grudnia

STYCZEŃ

8.

Bal Karnawałowy

24 stycznia

CAŁY ROK – akcje charytatywne

 

Zbiór nakrętek