Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

AKTUALNOŚCI

KIERMASZ WIELKANOCNY

KONCERT LUDZIOM DOBREGO SERCA

Dla Marcela

15 grudnia (piątek) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz ratowania zdrowia Marcela Antolaka, zorganizowany przez nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 8. Występom dzieci z „Ósemki” towarzyszyła wspaniała atmosfera pełna radości i dobroci serc. Podczas koncertu odbyła się również aukcja gdzie zlicytowane zostały obrazy dzieci niepełnosprawnych, wielu malarzy jak i zdjęcia znanych fotografików, oraz kilka innych przedmiotów, z której całkowity dochód został  przeznaczony na leczenie Marcela. Wszystkie licytowane przedmioty przekazane zostały od darczyńców, którzy dowiedzieli się o aukcji dzięki nauczycielom naszej szkoły.

 

Pięknie dziękujemy WSZYSTKIM ludziom dobrego serca, dzięki którym koncert oraz aukcja mogły mieć miejsce!!!!!

Zdjęcia www.jelonka.pl

Obrazy: www.fotoloto.pl

                                                                                               Opracowała Katarzyna Filipińska

CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKARSKI - SPRAWOZDANIE

 

Znakomita zabawa dla dzieci i świetny wynik finansowy – tak najkrócej można podsumować turniej charytatywny w  piłce nożnej, który odbył się w niedzielę (11 lutego) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom. 

Był to turniej dla najmłodszych adeptów piłki nożnej – dzieci z rocznika 2011 i młodszych. Rywalizowali oni na dwóch boiskach, ustawionych w hali głównej. Imprezę zorganizowali trenerzy z klubów Karkonosze Jelenia Góra oraz Lechia Piechowice przy współpracy ze Szkolą Podstawową nr 8 w Jeleniej Górze. 

Zawody i związane z nimi emocje to jedno, jednak turniej miał inny cel. – Zbiórka pieniędzy  na dwóch chłopców: Marcela z Jeleniej Góry i Bartka  – Obaj zmagają się z ciężkimi chorobami i potrzebują wsparcia. Obaj kochają sport, ale nie mogą go uprawiać z powodu swoich dolegliwości.

Podczas turnieju w hali funkcjonowała kawiarenka, w której młodzi piłkarze, a także licznie zgromadzeni ich rodzice mogli skosztować domowych wypieków i napić się napojów. Była też loteria fantowa. – Przygotowanych było 700 losów, każdy los był zwycięski.

W hali obok klub UKS Krokus Piechowice uruchomił stanowisko do biathlonu. Dzieci w przerwie pomiędzy meczami mogły postrzelać do tarczy i poczuć się, jak prawdziwi biathloniści.

W przerwie zawodów odbyła się licytacja przedmiotów, przekazanych przez darczyńców i same kluby. Na początek licytowano koszulki, dostarczone przez kluby uczestniczące w turnieju. Już ta część pokazała, że zgromadzeni na trybunach są hojni. Koszulka Rudaw Janowickich została zlicytowana za 520 złotych, koszulka Karkonoszy Jelenia Góra za tysiąc złotych, a Lechii Piechowice – za ponad tysiąc!

– Łącznie zebraliśmy już ponad 14 tysięcy złotych, ale to nie koniec. Do tego trzeba doliczyć ponad 3 tysiące złotych, które wpłyną lada dzień. To wynik aukcji na portalu allegro. Ale to nie koniec, bo nie wszystkie aukcje internetowe się zakończyły. Do akcji przyłączyło się wiele sław sportu takich jak Piotr Zieliński, Maja Włoszczowska, Marcin Zontek kluby piłkarskie Miedzi Legnica, Legii Warszawa czy Śląska Wrocław. Turniej rozpoczął się występami naszych niezawodnych zespołów tanecznych SP8. Szczególne podziękowania należą się organizatorom, zawodnikom juniorów młodszych MKS Karkonosze Jelenia Góra oraz rodzicom bez których nie dalibyśmy rady.

link do galerii na stronie

Jacek Kołodziejczyk

charytatywna zbiórka cegiełek
     Dla Marcela - podziękowania